![]() |
Педиатрична
аптека Педиатрична
аптека Ерудита
Ерудита
|
Има все още остатъчни количества Бариев сулфат каша за рентгеново изследване
|
Новини
|
|
01/07/2022
Бариев сулфат каша за рентгеново изследване Отпускането на лекарството става само срещу представяне на оригинална лекарска рецепта
Във връзка със запитвания от колеги-лекари образна диагностика и гастроентерология, обявяваме, че разполагаме все още с количества Бариев сулфат каша за рентгеново изследване.
В момента производителят е в процедура на пререгистрация на лекарствения продукт, дотогава новите доставки са преустановени, има само остатъчни количества за ограничен брой пациенти.
Както за всеки друг случай на лекарствен продукт за образна диагностика, Бариевият сулфат каша за рентгеново изследване, се отпуска само при представяне на оригинална рецепта от предписващия лекар.
---------- Екипът на Педиатрична аптека Ерудита
---------------- Ключови думи: откъде да намеря бариева каша за рентген няма бариев сулфат или ДК Бар в аптеките не откривам каша за рентген както и за рентгенография никъде в София не намерих DC Bar някаква каша за изследване на стомаха и червата използва се веществото бариев сулфат питахме по телефона но искат да дойдем на място с рецептата за да получим бариев сулфат |
![]() |
![]() Tea Polyphenol capsules, разпространяван по интернет, съдържа Sibutramine! Симутрамин-садаржащите препарати са забранени за употреба ![]() Дицинон/Dicynone таблетки 250 мг вече не се внасят в България Таблетките Дицинон от 250 мг вече не се внасят в България. Фирмата-производител остави на пазара само таблетките по 500 мг Дипросалик/ Diprosalic унгвент и Дипрозон/ Doprosone крем блокирани! По заповед на ИАЛ са блокирани следните партиди лекарства: Дипросалик/ Diprosalic унгвент - партида 1 EKDA 22001 и Дипрозон/ Doprosone крем - партида 1 YTFZ 07005 ![]() Фирмите-производители са повишили 4 пъти цените на лекарствата за последните 12 години Нараснал е делът на оригиналните лекарства (18.1% през 2009 г. срещу 20.0% през 2010 г.), което обяснява защо фармацевтичните фирми не желаят в България да се въведе генерично изписване на лекарствата (не по търговски, а по международни непатентовани наим ![]() Миг-400/Mig-400 не е марка самолет, а бързодействащ ибупрофен Берлин Хеми представи на лекарите и фармацевтите новата си разработка |
Бюлетин
|